Pracujemy 7 dni w tygodniu. E-konsultacja online dostępna nawet w kilkanaście minut.

Jak zdobyć marihuanę leczniczą krok po kroku?

Napisano: 02.02.2022 | Asystent Medyczny

Terapia Medyczną Marihuaną online?

Wypełnij formularz ➡️

Legalna w Polsce jest marihuana medyczna, jednak konopne produkty lecznicze dostępne są wyłącznie dla tych pacjentów, którzy kwalifikują się do terapii, czyli mają ku temu wskazania i nie mają przeciwwskazań. Udając się na pierwszą wizytę do kliniki, pacjenci nie zawsze wiedzą, czego konkretnie mogą się spodziewać i jak zdobyć marihuanę leczniczą. Wydawać by się mogło, że leczeniem objęci mogą być tylko pacjenci cierpiący na nowotwory czy padaczkę, tymczasem z preparatów na bazie konopi medycznych korzystać może zdaniem lekarzy wiele osób. Podpowiadamy, w przypadku jakich chorób pacjent może korzystać z leków konopnych, w jakim stanie nie kwalifikuje się do terapii, a także gdzie może kupić marihuanę leczniczą w związku ze swoją chorobą. Zapraszamy do artykułu!

Terapia Medyczną Marihuaną online?

Wypełnij formularz ➡️

Jak zdobyć marihuanę leczniczą – kto może z niej skorzystać?

Pacjenci mogą korzystać z marihuany medycznej w celach leczniczych. Nie każdy jednak wie, jak zdobyć marihuanę leczniczą, dlatego temat ten zostanie szerzej omówiony w kolejnych akapitach. W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie nie tyle, jak zdobyć medyczną marihuanę, ale czym medyczna marihuana jest. Mowa o produktach konopnych o standaryzowanym składzie ilościowym substancji czynnych. Składników aktywnych, które w pozytywny sposób wpływają na zdrowie człowieka jest wiele. Na szczególną uwagę zasługują kannabinoidy, flawonoidy i terpeny. Wśród najlepiej poznanych kannabinoidów wyróżnić można tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). Ich wpływ na organizm człowieka badany jest od lat, a ze względu na to, że substancje te oddziałują na układ endokannabinoidowy, prognozuje się ich ogromny potencjał, jeśli chodzi o zastosowanie medyczne.

Wskazań do terapii medyczną marihuaną jest wiele. Mowa między innymi o chorobach takich jak łuszczyca, jaskra, reumatoidalne zapalenie stawów, padaczka, depresja, choroba Parkinsona i choroba Alzheimera. Terapia konopna sprawdzić może się również u osób z nowotworami, w tym także do redukcji nudności i wymiotów spowodowanych przez leczenie antynowotworowe – np. będące skutkiem ubocznym radioterapii i chemioterapii. Kolejny obszar, gdzie medyczna marihuana może być z powodzeniem wykorzystana, to walka z bólem różnego pochodzenia. Ostateczną decyzję o kwalifikacji pacjenta do terapii podejmuje lekarz, jednak lista wskazań jest w tym przypadku bardzo obszerna.

Jak widać na różnorodne choroby i schorzenia pomóc może terapia oparta na konopiach medycznych. Wciąż ponadto trwają intensywne badania nad tym tematem, a lista wskazań poszerza się o kolejne choroby. Mimo jednak schorzeń pacjentów, które wpisują się we wskazania do kuracji, nie zawsze możliwe będzie wdrożenie terapii. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania, które w praktyce wykluczają możliwość kuracji kannabinoidami zawartymi w konopiach lekarskich. Absolutnie lekarz nie może na przykład przepisać medycznej marihuany pacjentkom w ciąży i karmiącym piersią. Mowa również o nadwrażliwości organizmu na produkty konopne, a także ciężkich schorzeniach wątroby i nerek, a dodatkowo o poważnych problemach z sercem i układem krwionośnym.

Jak zdobyć marihuanę leczniczą – wizyta u lekarza

Zanim pacjent zada sobie pytanie „gdzie kupić medyczną marihuanę w Polsce”, powinien zastanowić się, jakie warunki musi spełnić, by móc ją kupić. Wspomniano już częściowo o wskazaniach do terapii oraz o przeciwwskazaniach do stosowania kannabinoidów. Stan zdrowia pacjenta powinien zatem zweryfikować lekarz. Każdy, kto zachodzi w głowę, jak zdobyć marihuanę leczniczą, musi więc pierwsze swoje kroki skierować na konsultację lekarską. Tylko pacjenci, którzy przejdą pomyślnie kwalifikację do terapii medyczną marihuaną, będą mogli otrzymać na nią od lekarza receptę. W czasie kwalifikacji sprawdzane są przez lekarza wskazania pacjenta do terapii konopnej, analizowany jest dotychczasowy sposób leczenia i jego efekty. Lekarz zweryfikować musi również, czy stan zdrowia pacjenta pozwala na bezpieczne stosowanie kannabinoidów. Jeśli pojawią się przeciwwskazania do tej formy terapii alternatywnej, pacjent może nie przejść kwalifikacji.

Osoby, które pomyślnie przejdą kwalifikację, muszą mieć jeszcze ustalony schemat terapii, w tym między innymi właściwe dawkowanie produktu oraz jego rodzaj. W aptece znaleźć można susz konopny o różnych stosunkach THC do CBD, a więc produkty te mogą mieć nieco inne działanie. Lekarz dobierze rodzaj terapii do potrzeb i możliwości pacjenta, dbając o to by kuracja była bezpieczna i skuteczna. Wiesz już zatem, jak zdobyć receptę na medyczną marihuanę, ale pozostaje jeszcze kwestia tego, jak dostać medyczną marihuanę, na którą wystawiona była recepta. Temat ten szerzej omówiony będzie w kolejnych akapitach artykułu. W tym miejscu natomiast trzeba dodać, że samo otrzymanie recepty od lekarza to jeszcze nie wszystko. Pacjent powinien pozostawać pod kontrolą specjalisty przez czas terapii i konsultować się z nim, jeśli pojawią się ewentualnie skutki uboczne leczenia. Konsultacja może być przydatna na przykład w sytuacji potrzeby zmiany dawki bądź dostosowania innego produktu do potrzeb pacjenta.

Jak zdobyć marihuanę leczniczą – recepta

Pozostając w temacie „jak zdobyć marihuanę leczniczą”, wspomnieć należy również o tym, że e-recepta na produkty konopne nie jest dokładnie taka sama, jak e-recepta na normalne leki. Recepta na marihuanę leczniczą to tzw. recepta RPW, czyli specjalny druk recept narkotycznych. Marihuana na receptę może być zapisana przez każdego lekarza z uprawnieniami do wystawiania pacjentom recept RPW, jednak wyjątkiem są tu lekarze weterynarii. Warte zaznaczenia jest również to, że e-recepta na marihuanę online również jest jak najbardziej możliwa, co oznacza, że pacjent skorzystać może z konsultacji zdalnych z lekarzem, których efektem może być właśnie e-recepta na medyczną marihuanę.

To, jak zdobyć medyczna marihuanę w Polsce, już po części wiesz. W tym miejscu warto ponadto wspomnieć o samej e-recepcie. Jest ona przede wszystkim ważna 30 dni. Koniecznie należy w tym terminie wykupić przepisane leki, gdyż w przeciwnym wypadku farmaceuta nie będzie mógł pacjentowi wydać produktów konopnych. Gdy termin ważności e-recepty upłynie, jej realizacja jest niemożliwa, a pacjentowi nie zostanie sprzedana medyczna marihuana. Jak dostać susz na ważną receptę? Musi znaleźć się na niej również oznaczenie całej przepisanej pacjentowi dawki oraz wskazanie dawki dziennej, ponadto e-recepta całościowo nie może obejmować ilości marihuany większej niż ta, która potrzebna jest na 90-dniową kurację.

Jak zdobyć marihuanę leczniczą – gdzie kupić?

Kończąc już temat dotyczący tego, jak zdobyć marihuanę leczniczą, wspomnieć należy o tym, gdzie pacjent powinien się udać z otrzymaną od lekarza e-receptą. Produkty konopne kupić można w aptekach. Trzeba liczyć się jednak z tym, że nie w każdej aptece „od ręki” potrzebny produkt będzie dostępny, dlatego warto wcześniej sprawdzić w sieci kwestię dostępności leku w poszczególnych aptekach. Inną opcją jest zadzwonienie do wybranej apteki z pytaniem o dostępność suszu.

Zdecydowanie nie powinno się natomiast szukać produktów konopnych na tzw. czarnym rynku. Przede wszystkim takie działania nie są legalne, ale wspomnieć należy również o kwestii zdrowia. Medyczna marihuana to produkt o standaryzowanym składzie i dobrze znanym stosunku substancji czynnych. Uprawy i obróbka surowca są kontrolowane, a ostateczny produkt spełniać musi rygorystyczne normy jakościowe, dzięki czemu do aptek trafia tylko to, co dla pacjentów bezpieczne. Nie można powiedzieć tego o uprawach z czarnego rynku, które niejednokrotnie posiadają domieszki nawozów i pestycydów, a także metali ciężkich itd. Kolejną kwestią jest zawartość THC i CBD – w produktach, które nie podlegają kontrolom, ciężko mówić o powtarzalności partii, czy też zgodności z deklarowaną zawartością substancji czynnych.

W tym miejscu należy poruszyć jeszcze jedną ważną kwestię. Załóżmy, że pacjent przejdzie kwalifikację i może poddać się leczeniu z zastosowaniem konopi, ponadto otrzyma e-receptę na preparaty zawierające konopie. Lekarz określi również sposób dawkowania, który zaleca, a apteka wyda lek. Jak jednak medyczna marihuana powinna być stosowana? Wszystko zależy od formy przepisanego produktu, jednak najczęściej zaleca się metodę waporyzacji. Metoda polega na częściowym ogrzewaniu wcześniej przygotowanego suszu. Temperatura, która jest wówczas osiągana, jest niższa od temperatury spalania, więc nie powstają wtedy substancje smoliste, których wdychanie mogłoby być niebezpieczne dla zdrowia. Waporyzacja jest zatem nie tylko bezpieczniejsza od palenia marihuany, ale również bardziej wydajna i efektywniejsza.

Terapia Medyczną Marihuaną online?

Wypełnij formularz ➡️

Jak otrzymać
e-wizytę w 15 min?

  1. Wypełnij formularz medyczny
  2. Lekarz oceni Twój stan zdrowia
  3. Kod e-recepty otrzymasz SMS tylko po pozytywnej kwalifikacji

baner

Optimieren Sie Ihre Leistungsfähigkeit mit legalen Anabolika von höchster Qualität - https://anabolikalegal.com/

Haal het maximale uit elke trainingssessie met de premium anabolen op https://anabolensteroiden.com/. Ontdek de kracht van hoogwaardige supplementen.

top