Pracujemy 7 dni w tygodniu. E-konsultacja online dostępna nawet w kilkanaście minut.

Ile kosztuje gram marihuany leczniczej i jak się ją stosuje?

Napisano: 25.05.2022 | Asystent Medyczny

Terapia Medyczną Marihuaną online?

Wypełnij formularz ➡️

Czy wiesz, że lekarz, w przypadku niektórych chorób i dolegliwości, ma możliwość wystawienia Ci recepty na susz konopny? Marihuana lecznicza z powodzeniem stosowana jest między innymi w przypadku osób z nowotworami czy padaczką, ponadto sprawdzić może się w terapii wielu innych schorzeń. Niestety produkty oparte na konopiach nie podlegają w Polsce refundacji, więc w przypadku chęci ich stosowania należy liczyć się z koniecznością opłacenia całej terapii z własnej kieszeni. W artykule podpowiadamy, ile kosztuje gram marihuany leczniczej, a także co wpływa na ostateczną cenę sprzedaży. Dowiesz się również, jakie koszty dodatkowe należy ponieść, gdy stosowana ma być medyczna marihuana. Sprawdź te informacje poniżej!       

Terapia Medyczną Marihuaną online?

Wypełnij formularz ➡️

Ile kosztuje gram marihuany leczniczej – od czego zależy cena?

Marihuana ma swoich przeciwników i zwolenników – wystarczy poczytać opinie w Internecie. Sama marihuana (narkotyk z czarnego rynku) jest w naszym kraju nielegalna, w przeciwieństwie do leczniczej marihuany, co wynika z przepisów prawa. Medyczna marihuana to susz konopny (Cannabis) o pewnej jakości i powtarzalności składu, który zakupić można wyłącznie w aptece, posiadając wystawioną przez lekarza receptę. Taki susz nie tylko wyróżnia się powtarzalnością składu kannabinoidów i terpenów, ale również szczegółowo kontrolowany jest, jeśli chodzi o domieszki nawozów, pestycydów, metali ciężkich czy inne zanieczyszczenia. Bardzo rygorystycznie podchodzi się do kontroli każdego etapu produkcji suszu, który trafia do obrotu do aptek, a wszelkie partie, które nie spełniają wyznaczonych norm, są eliminowane.

Marihuanę leczniczą stosuje się w wielu obszarach medycyny. Jej cenione właściwości związane są z zawartością licznych substancji czynnych. Są to zarówno kannabinoidy roślinne, w tym jedne z najlepiej poznanych THC i CBD, a także terpeny i flawonoidy. Substancje te wpływają na wiele obszarów ludzkiego organizmu, stąd tak szerokie możliwości w zastosowaniu medycznej marihuany w leczeniu i redukcji dolegliwości doskwierających pacjentom. Stosowanie medycznej marihuany zaleca się między innymi pacjentom lekoopornym lub takim, którzy wypróbowali niejeden lek, ale ostatecznie leki te okazały się niedostatecznie skuteczne, jeśli chodzi o leczenie danej przypadłości. Istnieje wiele schorzeń, gdzie terapia medyczną marihuaną może być pomocna. Przykładem jest padaczka, jaskra, RZS i depresja. Pacjenci produkt konopny wykorzystują ponadto do walki z bólem różnego pochodzenia. Terapia sprawdza się szczególnie u chorych na raka – np. by redukować skutki uboczne stosowanego leku bądź metody leczenia. W przypadku chemioterapii czy radioterapii zmniejszyć można na przykład nieprzyjemne objawy niepożądane, takie jak nudności czy wymioty.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, ile kosztuje gram marihuany leczniczej, jednak należy w tym miejscu zaznaczyć, że koszty leczenia mogą być dla różnych pacjentów inne. Sama cena 1 grama marihuany medycznej to nie wszystko, ponieważ koszty terapii zależą chociażby od dawki, którą pacjent musi przyjmować miesięcznie. U pacjentów z przepisaną mniejszą dawką koszty miesięczne leczenia będą znacznie niższe niż u osób, u których terapia wymaga bardzo dużych dawek. Porównując ceny medycznej marihuany w różnych aptekach, zauważyć można czasem dość znaczące różnice, co oczywiście jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę również różniące się ceny innych leków w tych aptekach. Na tym różnice się jeszcze nie kończą, gdyż na ostateczną cenę terapii wpływa nie tylko apteka, ale również wspomniana już dawka suszu, a także czynniki dodatkowe, o których szczegółowo wspomniane będzie w dalszej części artykułu.

Ile kosztuje gram marihuany leczniczej – co ma wpływ na cenę?

Osoby, które zastanawiają się, ile kosztuje gram marihuany leczniczej, muszą wiedzieć, że na cenę wpływ ma wiele składowych. Ogólnie rzecz biorąc nie jest najtańsza marihuana medyczna. Marihuany w Polsce cena wiąże się między innymi z tym, że do użytku medycznego sprowadzana jest ona z zagranicy, gdyż w naszym kraju jeszcze nie jest dozwolona jej uprawa. Brak produkcji na miejscu i konieczność importu surowca z Kanady niewątpliwie sprawia, że cena marihuany medycznej jest wyższa. Pacjent opłaca bowiem cały łańcuch dostaw, w tym nie tylko producenta, ale również importera, hurtownię, dostawców i aptekę oraz podatek, co w konsekwencji przekłada się na dość wysokie ceny konopi. Gdyby uprawy prowadzone były w kraju, pacjent ostatecznie płaciłby mniej.

Swoją cegiełkę dokłada dodatkowo fakt, że aktualnie całkowity koszt marihuany w Polsce pokrywa pacjent, gdyż nie podlega ona refundacji. Jest to niewątpliwie duża przeszkoda – zwłaszcza w przypadku pacjentów wymagających dużych dawek w swojej terapii, gdyż tu koszty miesięczne leczenia mogą być bardzo wysokie.

Jaki jest koszt terapii leczenia marihuaną leczniczą?

Ciężko podać jedną cenę terapii marihuaną, gdyż składa się na nią wiele czynników. Należy wziąć pod uwagę nie tylko to, ile kosztuje gram marihuany leczniczej, ale również jaka dawka miesięczna została pacjentowi przepisana przez lekarza. Doliczyć do tego należy również koszty związane z prywatną opieką medyczną, jeśli na taką decyduje się pacjent. Specjaliści od terapii kannabinoidami często bowiem świadczą usługi prywatne, które nie wymagają długiego oczekiwania na wizytę – koszt konsultacji z lekarzem trzeba będzie jednak ponieść z własnej kieszeni. Kolejną kwestią jest cena akcesoriów niezbędnych do terapii, w tym między innymi waporyzatora. Co prawda jest to raczej wydatek jednorazowy, ale decydując się na sprzęt z „wyższej półki”, należy liczyć się z większą kwotą. Jak widać, cena medycznej marihuany w Polsce to nie wszystko, jeśli chodzi o sumaryczne koszty terapii. Doliczyć należy również inne składowe.

Cena marihuany leczniczej w Polsce to około 65 zł za 1g suszu. Ostateczna cena terapii zależna jest jednak od dawki, którą zaleci lekarz, a to znów wiąże się ze schorzeniem, z którym zmaga się pacjent i stopniem nasilenia dokuczliwych objawów. Najczęściej susz sprzedawany jest w opakowaniach po 5g i 10g, więc łatwo przeliczyć, jakie koszty należy wówczas ponieść. Należy wiedzieć, że opakowanie 10g może być niewystarczające w przypadku pacjentów wymagających wysokich dawek THC – wówczas koszty terapii mogą być znacznie większe, gdyż tych opakowań trzeba będzie zakupić więcej.

Gdzie można kupić gram marihuany leczniczej?

Wiesz już, ile kosztuje gram marihuany leczniczej oraz od czego tak właściwie zależny jest koszt medycznej marihuany. Pozostaje jeszcze pytanie, gdzie można kupić susz legalnie. Zacząć należy od tego, że cena konopi powinna interesować wyłącznie tych pacjentów, którzy posiadają wystawioną przez lekarza e-receptę lub kwalifikują się do jej wystawienia. Marihuana lecznicza w naszym kraju wydawana jest bowiem wyłącznie z przepisu lekarza. Posiadając receptę, najłatwiej kupić susz w aptece, która posiada go na stanie, aczkolwiek należy liczyć się z tym, że konieczne będzie oczekiwanie na dostawę. Ze względu na to, że susz obecnie sprowadza się z zagranicy, a zapotrzebowanie na terapię rośnie, zdarzają się problemy z dostępnością w aptekach. Warto zatem wcześniej zadzwonić do apteki i zapytać o dostępność produktu oraz jego cenę.

W tym miejscu należy również zaznaczyć, że choć medyczna marihuana sprawdzić może się na różne choroby, terapia nie jest dostępna dla każdego. Mowa nie tylko o wskazaniach do jej stosowania, ale również o wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań. Przed wypisaniem recepty lekarz powinien zatem poznać stan zdrowia pacjenta i istotne fakty dotyczące jego sytuacji medycznej. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny na przykład stosować takiej terapii, podobnie jak osoby nadwrażliwe na medyczną marihuanę, czy też zmagające się z arytmią, schizofrenią czy poważnymi schorzeniami sercowo-naczyniowymi. Pacjent, który zakwalifikuje się do terapii, również powinien pozostawać pod kontrolą lekarza, który w razie czego udzieli mu porady dotyczącej leczenia lub skoryguje dawkę (możliwe jej zwiększenie lub zmniejszenie).

Terapia Medyczną Marihuaną online?

Wypełnij formularz ➡️

Jak otrzymać
e-wizytę w 15 min?

  1. Wypełnij formularz medyczny
  2. Lekarz oceni Twój stan zdrowia
  3. Kod e-recepty otrzymasz SMS tylko po pozytywnej kwalifikacji

baner

Optimieren Sie Ihre Leistungsfähigkeit mit legalen Anabolika von höchster Qualität - https://anabolikalegal.com/

Haal het maximale uit elke trainingssessie met de premium anabolen op https://anabolensteroiden.com/. Ontdek de kracht van hoogwaardige supplementen.

top